Päevakeskus sai 24 aastaseks

Päevakeskuse 24. sünnipäev on möödas, pidu toimus 2. veebruaril, kuid püsib meeles, sest ammu pole olnud nii rahvarohket ja ilusat sünnipäevapidu. Ehkki pidutseda soovivatest pooltühjad ruumid tekitas ju koroona, tundub see hiiglapika ajana.

Pidu oli tõepoolest meeleolukas. Tervitused ja magusad õnnesoovid maja perenaisele Ene Vahterile ja pidulistele edastasid Mihkel Undrest keskerakonnast ja Jaanus Tamkivi reformierakonnast. Suure ja kireva lillekimbuga õnnitlesid majahaldjat Saaremaa Seeniormeeste Klubi (SSK) esimees Helmut Sääsk ja Saaremaa Pensionäride Ühenduse (SPÜ) esinaine Aili Juhkam. Pikima sõnavõtuga esines maja juhataja  Ene Vahter.  Vürtsi lisasid Aare Tomson oma tantsule kutsuvate ilusate laulude ja pillimänguga ning Ene juhendatavad Lizarthe väikesed võimlejad-tantsijad, Õie-Laurielle Väli seeniorvõimlejad, Külli Teinberki line-tantsijad; Reelika Adamsoni kõhutantsijad. Kokku sai üks meeleolukas ja eriline päev, loodetavasti kõigile – ligi sajale pidulisele.

Alljärgnevalt mõned katked sõnavõttudest. Üllatas see, et Aili (SPÜ) seadis oma soovi ühte lausesse, kuid mis sisaldas siiski kõige olulisemat. See oli: Austatud päevakeskuse kollektiiv, meie soovime teile, et alustaksite iga uut päeva lootusega ja uue usu ja uue julgusega ning paljude-paljude lahkete naeratustega.

Helmut Sääsk soovis SSK nimel õnne ja kordaminekuid  päevakeskuse 24. aastapäeval kõigile selle maja armsatele daamidele eesotsas Ene Vahteriga. Helmut lausus: „Kuressaare Päevakeskus on klubi meestele nagu teine kodu. Ühest küljest ametlikult, on ju meie klubi registreeritud selle maja aadressil, teisalt on meid siin aga alati hästi vastu võetud. Meil on oma tuba ja oma luba siin läbi viia tubaseid üritusi. Tõepoolest, astud uksest sisse ja kordagi ei ole tunnet, et tuled võõrasse kohta. Siin on nii omane. Alati keegi meeldivatest maja töötajatest küsib, mis siis meesteklubil ka uut on?”

Helmut lisas, et klubi mehed on aeg-ajalt, põhiliselt naistepäeval, ka väikest külakosti pakkunud, kes laulnud, kes vahelugemisi teinud ja kes pilli mänginud. Ja ta loodab, et sama hea klapp kestab ka edaspidi.

Luulelembene juht

Ene sõnavõtt on alati alanud luuletusega. Seekordne oli see soovitusterikas.

Võta endale aega töö tegemiseks, see on edukuse hind.
Võta endale aega mõtlemiseks, see on jõu allikas.
Võta endale aega mängimiseks, see on igavese nooruse saladus.
Võta endale aega lugemiseks, see on tarkuse allikas.
Võta endale aega sõpruseks, see on tee õnnelikule elule.
Võta endale aega unistamiseks, see tõstab Su tähtede juurde.
Võta endale aega ringi vaadata, sest sinu päev on liiga lühike, et võiksid olla isekas.
Võta endale aega naermiseks, see on hinge muusika.

„Tere, austatud Saaremaa Vallavolikogu esimees, abivallavanem, kallid külalised ja kolleegid!

  1. jaanuaril saime 24. aastaseks, järgmisel aastal täitub meil veerandsada tegutsemisaastat. Möödunud aasta on toonud nii rõõmsaid kui ka kurbi hetki. Meie päevakeskuse teenuste koordinaatorile Signe Mehikule tehti parem pakkumine ja ta otsustas lahkuda ning tema asemele asub noor aktiivne naine Kaidi Saarkoppel.

 

Otsustasime meie töötajatega muuta natuke ka meie visiooni, mis on ajale jalgu jäänud. Kuressaare Hoolekanne on oma tegevusvaldkonnas suunda näitav ja usaldusväärne sotsiaalteenuste osutamise ja arendamise asutus EESTIS, sh Saaremaal. See on ambitsioonikas visioon, sest meid teatakse üle Eesti juba praegu ja tuuakse teistele eeskujuks isegi ülikoolides. Mina osalesin üle-eestilises koduteenuse disaini töörühmas. Nüüd peame hoidma taset kõrgel, et tagada teenusesaajate võimalikult hea toimetulek ja rahulolu,” Rääkis Ene Vahter.

Ta lisas, et kahjuks on sotsiaalvaldkonna töötajate palgad väga madalad, tuues näiteks, et meditsiini valdkonna hooldustöötajate palgad on pea sama kõrged kui Hoolekanne struktuurüksuse juhtidel. „Meie koduhooldajad, kes peavad oskama ja tegema laialdasemaid toiminguid kui meditsiiniasutuse hooldustöötajad,  lisaks tugiisikud, sotsiaalmajade perenaised, sotsiaaltöö assistent, köögipersonal, teenivad üle 300€ vähem. Selleks, et eluga toime tulla, on nad pidanud leidma omale lisatööd. Lisaks pensionärid, kes peavad selle vähesega hakkama saama. Kahjuks on need üle-eestilised probleemid. Mul on hea meel, et siin viibivad praegu riigikokku pürgivad inimesed, kes saavad meie mured edasi viia ja proovida leida meie probleemile lahendust.

Pidupäeval palju õnne meile kõigile!”

Artikli autor Vilma Rauniste.

 

 

Esinesid Külli Teinberk juhendamisel line tanstijad
Tantsuks mängis Aare Tomson
Meie toitlustusjuht Kaie lõikamas lahti torti
Reelika Adamsoni juhendamisel sai esindatud ka idamaine tants
Ene Vahter´i võimlemisklubi Gymnastica noored neiud esinemas

Meelepärast muusikat jagus kõigile

Päevakeskuse 24. sünnipäev 02.02.2023